Pierwszy wibrator i dildo – co warto kupić?

Całkiem niedawno zaczęłaś odkrywać rozkoszne pieszczoty i satysfakcję, jaką dają gadżety erotyczne w postaci wibratorów i dild? Do końca nie wiesz, co sprawia Ci najwięcej przyjemności i stawiasz na eksperymenty. To dobrze się składa. Może akurat dowiedz się czegoś ciekawego z naszego artykułu na temat pierwszego wibratora i dilda. Co warto kupić? Na co zwracać uwagę? Zapraszamy.

Jakie dildo wybrać dla siebie?

Jak to mawiają: dla każdego coś miłego. Dildo to taki bezgłośny przyjaciel, który zrobi wszystko, na co masz ochotę. Dilda dostępne w drogeriach erotycznych mają rozmaite kształty – przypominają oczywiście członka w wzwodzie. Falliczny kształt zapewnia wiele przyjemności. Dla bardziej wybrednych są jednak dilda z „dodatkami”. O tych jednak później.

Trzeba wspomnieć, że dilda mogą mieć rozmaite kształty, rozmiary, jak również mogą być wykonane z wielu materiałów. Najczęściej stosowanym materiałem jest z pewnością tzw. silikon medyczny, który obok cyberskóry jest chyba najbardziej zbliżony w dotyku do naturalnego członka. A teraz kilka słów o przeznaczeniu. W drogeriach erotycznych można znaleźć dilda waginalne oraz dilda analne.

Dilda waginalne mają różne stopnie twardości. To, jaki „sprzęt” kupisz, zależy od Twoich preferencji seksualnych. Dilda miękkie nadają się do wspólnej zabawy z partnerem lub do zabawy w nietypowych miejscach (wyginają się!). Dilda twarde i nieco wygięte sprawdzają się w przypadku, gdy zależy Ci na dociskaniu punktu G.

efektowne-szklane-dildo

Dilda do stymulacji punktu G mają nietypowe kształty – są wygięte, często składają się z kulek czy koralików. Ich kształt sprawia, że podczas ruchu zapewniają dodatkowe doznania.

stalowy-stymulator-punktu-g-i-prostaty

Dilda analne – są nieco dłuższe i mają piramidalny kształt, co ułatwia wprowadzanie ich do odbytu. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej stosować je z podstawką, żeby zabawka przypadkiem nie została wchłonięta przez anus.

czarne-dildo-analne-z-okragla-koncowka

Dilda na uprzęży – inspiracja do zabaw penetracyjnych dla par les lub w związkach hetero do zmiany ról (pegging).

majtki-z-podwojnym-dildo-na-uprzezy

Dilda podwójne – mówiąc inaczej dildo obustronne – dla ciebie i Twojego seksualnego partnera / partnerki.

dildo-double-sex

Jaki materiał wybrać?

Lubisz naturalność i chcesz mieć podobne doznania do obcowania z ludzkim ciałem? W takim razie wybierz produkt z silikonu medycznego. Fankom bardziej twardych i ekologicznych sztuk polecamy dilda z kamienia, szkła, czy chociażby metali. Dilda wykonane z tych materiałów łatwiej utrzymać w czystości i poddać recyklingowi.

Rozmiar, forma, czy jeszcze co innego?

Sprawę estetyki zostawiamy Tobie. Oczywiście najważniejszy w tym jest rozmiar – na pewno znasz swoje preferencje i jesteś w stanie stwierdzić, jaki rozmiar członka sprawia Ci najwięcej przyjemności. Jeśli nie wiesz, przeprowadź test. Baw się, próbuj, poznawaj swoje ciało. Zacznij od czegoś małego, żeby skończyć na czymś, co przynosi Ci najwięcej satysfakcji.

Jaki wibrator na dobry początek?

Zachęcamy przy okazji do lektury naszego artykułu na temat masturbatorów i wibratorów dla kobiet.

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Zdjęcia produktów: drogeria erotyczna Gumkoland.pl

One comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *