Jak myć gadżety erotyczne?

Bezpieczny seks to podstawa współżycia. Bezpieczeństwo należy upatrywać tak w respektowaniu woli drugiej osoby, jak i w higienie osobistej… Bardzo ważna w życiu seksualnym jest również higiena zabawek, z których korzystamy na co dzień. Nie każdy jednak wie, jak myć gadżety erotyczne. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik poruszający kwestie higieny zabawek, jakie kupujecie w sex shopach.

Higienę akcesoriów erotycznych można podzielić na dwie grupy. Pierwszą ze względu na sposób mycia. Drugą metodą jest skupienie się na określonych materiałach,z których wykonane są gadżety erotyczne. Zacznijmy może jednak od początku, a więc od mycia zabawek. Można wyróżnić trzy sposoby, jakie możesz wykorzystać do mycia gadżetów erotycznych.

1. Woda i mydło

Zdziwieni? Tak. Woda i mydło to najprostszy sposób na zachowanie higieny podczas zabawy seksualnej. Oczywiście nie traktujcie tego dosłownie. Wody i mydła użyjcie do mycia gadżetów erotycznych – nie do zabawy 😉 Najtańszy i najprostszy sposób na higienę. Myjcie przed. Myjcie po. To bardzo ważne.

2. Żele intymne antybakteryjne

W sklepach z gadżetami można kupić specjalne żele intymne. Niektóre warto stosować do miejsc intymnych, ale można nimi również myć zabawki erotyczne. Są to żele intymne antybakteryjne przeznaczone do mycia gadżetów erotycznych. Ich aplikacja jest bardzo prosta. Atomizer ułatwia nałożenie żelu na zabawkę, którą dokładnie nim smarujemy. Po kilku minutach wycieramy zabawkę do sucha. Następnie możemy użyć ich ponownie – tym razem jednak w celu lepszego poślizgu.
Najpopularniejszym produktem dostępnym w drogeriach erotycznych jest płyn antybakteryjny do akcesoriów. Chętnie kupowane są również płyny do zabawek. Zabawki do praktyk BDSM nie dość, że wykonane są w szczególny sposób, to jeszcze wymagają szczególnej higieny. Dlatego też można nabyć specjalny płyn do czyszczenia BDSM.

3. Wygotowywanie w wodzie

Zabawki erotyczne są produkowane z materiałów, które nie tracą swoich właściwości po kontakcie z wrzącą wodą. Dlatego gadżety wykonane z silikonu medycznego, szkła czy stali nierdzewnej, można wygotować. Wystarczy zanurzyć zabawki na kilka minut we wrzącej wodzie. Najlepiej wcześniej ułożyć je na sitku, co ułatwi zanurzenie oraz wynurzenie przedmiotów z garnka. Przy okazji trzeba pamiętać o tym, że zapobiega to bezpośredniemu kontaktowi gadżetu z dnem garnka, to bowiem mogłoby wpłynąć na materiał negatywnie (roztopić go lub przypalić).

4. Mycie zabawek erotycznych w zmywarce

Zabawki erotyczne można myć w zmywarce. Ważna jest jednak jedna kwestia – musi to być zmywarka z funkcją sanityzacji. Sanityzacja pozwala uniknąć stosowania środków chemicznych.
Nie wszystkie gadżety erotyczne można wygotowywać albo myć w zmywarce. Szczególnie trzeba o tym pamiętać jeśli używacie wibratorów z silnikami, których nie da się wyjąć. Wtedy też absolutnie ich nie gotujcie. Gadżety wodoodporne są do korzystania w wodzie, ale nie próbujcie ich również myć w zmywarce, bo mocno się zdziwicie, jeśli przestaną działać. W końcu sanityzacja odbywa się w temperaturze 72 stopni Celcjusza. Wtedy najlepiej sprawdzają się cleanery do zabawek erotycznych.

Zdjęcie: Pixabay.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *